The colours of the carpet look different depending on the angle from which you look at it.
| Dimensions | 147 cm × 99 cm / 4.82 ft × 3.25 ft |
|---|---|
| Code Size | Zar-o-Nim / Medium Rug |
| Color | Blue, Green |
| Production type | Handknotted |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 147 cm × 99 cm / 4.82 ft × 3.25 ft |
|---|---|
| Code Size | Zar-o-Nim / Medium Rug |
| Color | Blue, Green |
| Production type | Handknotted |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 147 cm × 99 cm / 4.82 ft × 3.25 ft |
|---|---|
| Code Size | Zar-o-Nim / Medium Rug |
| Color | Blue, Green |
| Production type | Handknotted |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 150 cm × 87 cm / 4.92 ft × 2.85 ft |
|---|---|
| Code Size | Zar-o-Nim / Medium Rug |
| Color | Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 1 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 266 cm × 218 cm / 8.73 ft × 7.15 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 3 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 230 cm × 126 cm / 7.55 ft × 4.13 ft |
|---|---|
| Code Size | Ghaliche / small rug |
| Color | Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 3 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
Menu