The colours of the carpet look different depending on the angle from which you look at it.
| Dimensions | 208 cm × 100 cm / 6.82 ft × 3.28 ft |
|---|---|
| Code Size | |
| Color | Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location |
| Dimensions | 140 cm × 94 cm / 4.59 ft × 3.08 ft |
|---|---|
| Code Size | |
| Color | Multicolor |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location |
| Dimensions | 203 cm × 120 cm / 6.66 ft × 3.94 ft |
|---|---|
| Code Size | |
| Color | Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location |
| Dimensions | 213 cm × 143 cm / 6.99 ft × 4.69 ft |
|---|---|
| Code Size | |
| Color | Multicolor |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location |
Menu