| Dimensions | 265 cm × 176 cm / 8.69 ft × 5.77 ft |
|---|---|
| Code Size | Pardeh |
| Color | Beige, Green |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 330 cm × 230 cm / 10.83 ft × 7.55 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Blue, Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 356 cm × 270 cm / 11.68 ft × 8.86 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Brown, Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 380 cm × 293 cm / 12.47 ft × 9.61 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Brown, Grey |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 308 cm × 213 cm / 10.10 ft × 6.99 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Blue, Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 294 cm × 178 cm / 9.65 ft × 5.84 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 380 cm × 307 cm / 12.47 ft × 10.07 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 395 cm × 265 cm / 12.96 ft × 8.69 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 467 cm × 300 cm / 15.32 ft × 9.84 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige, Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 334 cm × 240 cm / 10.96 ft × 7.87 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 390 cm × 270 cm / 12.80 ft × 8.86 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige, Blue, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 396 cm × 298 cm / 12.99 ft × 9.78 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 294 cm × 193 cm / 9.65 ft × 6.33 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Brown, Orange |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 370 cm × 265 cm / 12.14 ft × 8.69 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 295 cm × 193 cm / 9.68 ft × 6.33 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Beige, Green |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 178 cm × 103 cm / 5.84 ft × 3.38 ft |
|---|---|
| Code Size | Zar-o-Nim / Medium Rug |
| Color | Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
Filter
Menu