| Dimensions | 276 cm × 288 cm / 9.06 ft × 9.45 ft |
|---|---|
| Code Size | Square |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 358 cm × 297 cm / 11.75 ft × 9.74 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige, Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 388 cm × 244 cm / 12.73 ft × 8.01 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Beige, Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 170 cm × 140 cm / 5.58 ft × 4.59 ft |
|---|---|
| Code Size | Ghaliche / small rug |
| Color | Red |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 253 cm × 220 cm / 8.30 ft × 7.22 ft |
|---|---|
| Code Size | Square |
| Color | Beige |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 230 cm × 138 cm / 7.55 ft × 4.53 ft |
|---|---|
| Code Size | Ghaliche / small rug |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 243 cm × 196 cm / 7.97 ft × 6.43 ft |
|---|---|
| Code Size | Pardeh |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 386 cm × 278 cm / 12.66 ft × 9.12 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige, Blue |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 346 cm × 245 cm / 11.35 ft × 8.04 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Beige, Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 332 cm × 233 cm / 10.89 ft × 7.64 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Beige, Green |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 386 cm × 285 cm / 12.66 ft × 9.35 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 336 cm × 250 cm / 11.02 ft × 8.20 ft |
|---|---|
| Code Size | 9 m² / Large Room size |
| Color | Beige, Brown |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 183 cm × 126 cm / 6.00 ft × 4.13 ft |
|---|---|
| Code Size | Ghaliche / small rug |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 392 cm × 292 cm / 12.86 ft × 9.58 ft |
|---|---|
| Code Size | 12 m² / Salon Size Rug |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 298 cm × 195 cm / 9.78 ft × 6.40 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
| Dimensions | 307 cm × 192 cm / 10.07 ft × 6.30 ft |
|---|---|
| Code Size | 6 m² / Room size |
| Color | Beige, cream |
| Production type | Handknotted |
| QC | 2 |
| Rug Design | |
| Warehouse Location | ISTANBUL |
Filter
Menu